Συμμετοχή σε εκδήλωση για το Πολυτεχνείο

IMG 20231117 082140

Eξαιρετική ήταν η συμμετοχή των μαθητών μας στην εκδήλωση της ΕΛΜΕ Ηλείας για τον εορτασμό της 17ης Νοεμβρίου που πραγματοποιήθηκε στο χώρο του 1ου Γυμνασίου Πύργου την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου στις 7:00 μμ.
Οι μαθητές του νομού μας ενώθηκαν στον ίδιο σκηνικό χώρο και πλαισίωσαν μία γιορτή αφιερωμένη στους αγωνιστές της 17ης Νοεμβρίου. Η παρουσία στην εκδήλωση εκπροσώπων του σχολείου μας, των μαθητών μας και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων απέδωσε τον δέοντα φόρο τιμής στους αγωνιστές του Πολυτεχνείου και αναβίωσε στη μνήμη όλων μας αξίες και ιδανικά τα οποία συνιστούν εξέχοντα στόχο κάθε εκπαιδευτικού φορέα!

Η συμμετοχή του σχολείου μας περιλάμβανε ζωγραφική σε καμβά του Παναγιώτη Βησσαρίωνα Πανταζόπουλου και σκιτσογραφία της Ηλέκτρας Φωτοπούλου. Επίσης, ο Αντώνης ο Χριστόπουλος έπαιξε κιθάρα και τραγούδησε σε  μουσικό σχήμα με μαθητές του 3ου Γυμνασίου Πύργου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους διοργανωτές και συμμετέχοντες!

IMG 20231117 081548