Ευχές Διευθύντριας για την έναρξη σχολικής χρονιάς 2022-2023

4ο Γυμνάσιο Πύργου                                                                       Πύργος, 12-09-2022

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, Αγαπητοί/ές μαθητές και μαθήτριες,

Με την ευκαιρία της έναρξης της σχολικής χρονιάς 2022-2023 σας ευχόμαστε μια δημιουργική και παραγωγική χρονιά, πλούσια σε στόχους και έμπνευση! Καλωσορίζουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες στο σχολείο και ιδιαίτερα αυτούς και αυτές που θα φοιτήσουν στην πρώτη τάξη! Θα είμαστε δίπλα τους συνεχώς σε κάθε βήμα, υποστηρικτές των προσπαθειών τους για πρόοδο και εξέλιξη.

Η νέα σχολική χρονιά που ξεκινά, σηματοδοτεί μια άλλη αφετηρία με τον καθορισμό νέων στόχων απαραίτητων για την επίτευξη των προσδοκώμενων αποτελεσμάτων. Εμπιστευτείτε τους εκπαιδευτικούς και στηρίξετε το πολύπλευρο έργο τους. Όλοι μαζί, γονείς και εκπαιδευτικοί, ας αγωνιστούμε με ενθουσιασμό για την πρόοδο των παιδιών ώστε να μπορέσουν να ανταποκριθούν στις προκλήσεις και να πραγματοποιήσουν τα όνειρά τους.

Αγαπητοί Γονείς /κηδεμόνες,

Είμαστε βέβαιοι ότι και με τη δική σας συνεργασία σε κάθε επίπεδο, το σχολείο μας θα γίνει χώρος προόδου, δημιουργίας και ελπίδας.

Ευχαριστούμε εκ των πρότερων για τη συνεργασία σας.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία, χαρά, αισιοδοξία και επιτυχίες!

Μαρία Μπαντούνα

Αγγλικής Γλώσσας